Travel

Roadtrip 2021- Slovinsko-Itálie

Slovinsko

Tady opravdu už začala naše dovolená a my jsme díky všem kamarádům, co zde byli, měli velká očekávání.. Jelikož jsme byli tlačeni časem a covid testama, tak jsme zde strávili 2 dny.

Díky tomu jsme hned první den jeli na soutěsku Vintgar kam můžou i pejsci bez náhubku. Cena za osobu je 12 euro a za psa 4 eura. Co se týče parkování, tak s osobním autem můžete zajet přímo k soutěsce, ale s obytňákem je to horší – my jsme místo hledali skoro hodinu než nás zachránil pán, který nás nechal stát před domem.. Každopádně dobré je vědět, že se domluvíte líp česky než anglicky či německy..:) Soutěska je dlouhá 1,6km a na konci se můžete vydat dvěma směry- my si vybrali tu kratší variantu a i tak jsme šli k autu ještě další 1,5hodiny.. Za nás je to místo, které stoprocentně stojí za to vidět..

Vintgar
Vintgar

Z Vintgaru jsme se vydali do kempu – Camping Bled, kde jsme si i rovnou zašli na večeři. Ráno nás čekala procházka okolo Bledského jezera, kde jsme se i vykoupali.

Kemp Bled
Bledské jezero

A aby těch jezer nebylo málo zajeli jsme si ještě omrknout to Bohinjské..

Bohinjské jezero
Bohinjské jezero

A tady naše Slovinská jízda skončila a my rychle pádili do Itálie, abychom se nemuseli nechat znovu testovat..

Itálie

Jako první cíl v Itálii jsme si vybrali Benátky, které jsme měli po cestě a nemohli jsme si je nechat ujít.. Já teda měla velký strach jak to zvládneme jak v centru, tak v mhd, protože nemáme pro myšáky náhubky.. Ale Mára zavelel a tak jsme se podřídili a můžu vám říct, že nelituju a že to určitě není poslední naše návštěva..

Co se týče kempu, tak ten jsem si vybrala, jak už jsem psala v minulém článku o radách k obytňáku, na Google kemp Benátky. Vybrala jsem ten nejlepší dle hodnocení a polohy Camping Venezia Village – můžu opravdu doporučit- krásné a čisté umývárny, ráno si můžete koupit věci na snídani a hlavně je kousek autobusová zastávka, kterou jste za dvě stanice přímo v centru Benátek..

Pro mě bylo největší překvapení, že Italové milují psy.. Nebo alespoň ty v Benátkách..Tolik poklon a mazlení se našim myšákům nikde jinde nedostalo..Mohli jsme dokonce i do obchodů se všema třema.. Když nám bylo horko myšáky jsme pustili do vody a jako bonus jsme si nenechali ujít Gondolu na kterou nás bez problému vzali opět i s pejskama..

Takže Benátky opravdu největší zážitek, umocněný určitě i tím, že díky covidu zde bylo málo turistů a my si tak vychutnali tohle město v naprosté pohodě..

Jedno z nejlepších jídel v Itálii jsme si dali právě v této restauraci – Ristorante al Covo
Gondola v Benátkách nesmí chybět!
A Italská zmrzlina taky ne! A protože mě myšáci znají, tak už jim tečou sliny..

Po tom co jsme zvládli Benátky už jsme se nebáli ničeho.. A tak naše další kilometry byly směr Florencie a Firenze Camping in Town ..

Cattedrale Santa Maria Dei Fiore
Ponte Vecchio
Druhý den jsme si dali romantickou večeři při západu slunce jen my dva..

Po Florencii, kde jsme si sice díky deštivému počasí odpočinuli, jsme se vydali k moři a to konkrétně do Marina di Bibbona.. Byl tu trošku problém s pejsky, protože byli 3, tak jsme museli chodit až na psí pláž, kde ale stejně nemohli být na volno protože tam bylo hodně psů, kteří nebyli úplně přátelští..

Tady jsme si vybrali kemp, který byl hned u pláže a byl vyhledávaný především důchodci a rodinami s dětmi.. Což byl i jeden z důvodů, proč jsme se tu nijak zásadně neohřáli a po dvou dnech jsme vyrazili dál..

Od moře už jsme jeli zase zpátky na sever směr Cinque Terre. Po cestě jsme stihli malou zastávku v Pise, která podle nás opravdu není na déle jak pár hodin..

Z La Spezie jsme si naplánovali výlet lodí na ostrůvky Cinque Terre. Za trajekt jsme zaplatili 35euro/os a mohli jsme si přejíždět jak se nám chtělo celý den.. Za pejsky si to už nepamatujeme, ale myslím si, že jsme platili jako za děti 15euro/pes..

Bohužel nám tenhle výlet vyšel na víkend a všude bylo opravdu mraky lidí a vesničky pro nás tak ztratili to kouzlo co jsme očekávali.. O plážích ani nemluvím.. Mára je nazval jako “Tulení pláže”, protože to opravdu bylo šíleně přelidněné.. Vrchol všeho byl, že jsme zjistili, že se tam nesmí pejsci koupat, což jsme už během dne porušili a tak jsme se sebrali a odjeli trošku otráveně zpátky do La Spezie..

Na co vás ještě závěrem upozorním je že v tomto městě téměř nejezdí taxíky- nedá se jim dovolat natož nějakého chytnout na ulici.. A po náročném výletu zakončeném krásnou večeří v centru města, kdy už se vidíte v posteli a zjistíte, že nejezdí taxíky ani autobusy a musíte jít pěšky do kempu 5km, tak to nemůže dopadnout dobře (tímto se opět omlouvám svému muži 🙂

Po tomto výletu už jsme si dali jen pár dní na Gardě, kam už jsme šli na jistotu do La Rocca Camping Village. Psi jsou tady vítáni.. Můžou chodit do vody a do některých obchodů..

Tak to byla naše dovolená..Pokud ještě plánujete dovolenou, tak vám přejeme ať si pořádně odpočinete a užijete si jí ať už s myšákama nebo bez..Ale hlavně se v pořádku vraťte..

Klárka & Mára

Šikmá věž v Pise
La Spezia
Na trajektu z La Spezia -> Cinque Terre
Portovenere
Chiesa di San Pietro
Riomaggiore
Riomaggiore
Někdy to mají s námi opravdu náročný..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *